Düğün Dansı Nasıl Yapılır

En özel gününüzde kendinize eşsiz bir anı hediye edin!

Düğün hazırlıkları bitti her şey hazır peki ya eğlence? Düğün gününüzde unutulmayacak bir anı yakalayın. Siz eğlenirken konuklarınızın aklında hep hatırlayacakları güzel bir anı bırakmak ister misiniz? Bütün bu tatlı telaşın içinde kendinize çok kısa zaman ayırıp en özel gününüzü düğün dansınızla taçlandırabilirsiniz.

Düğün Dansı

Düğün dansı eğitimi almak için dans geçmişinizin olmasına gerek yok. Bu tarz eğitimlerden önce çiftlerden genellikle ‘’ben estetik değilim, ben yetenekli değilim’’ gibi sözler duyuyoruz fakat; bunlarla hiçbir ilgisi yok. O  günün baş karakteri sizlersiniz. Siz en değerli ve özel gününüzde eğlenmezseniz kimse eğlenemez. O yüzden bütün bu ön yargılardan kurtulup bir adım atın. Kısa zamanda rahatlıkla hazırlanabileceğiniz düğün dansı özel bir dans türü değildir. Eşinizle birlikte seçtiğiniz bir müzikte herhangi bir dans türünde dans edebilirsiniz. Düğün dansı koreografileri hazırlanırken sizlere ve seçtiğiniz müziğe en uygun dans türleri tercih edilir.

Düğün Dansı Kursu Seçerken Dikkat Edilecekler

Bu özel anınıza yakın çevrenizi de dahil etmek isterseniz genellikle tercih edilen dans türlerinden biri  olan zeybek dansını tercih edebilirsiniz. Düğün dansı yapmaya karar verdiniz fakat nereden başlayacağınıza bilmiyor musunuz? Gelin birlikte nasıl bir yol izlemeliyiz bakalım;

Öncelikle düğün dansınızda grup mu yoksa çift olarak mı dans etmek istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Koreografi oluşturulmadan önce bunun belirlenmesi önemlidir.

Dans etmek istediğiniz müziği belirlediniz. İyi bir düğün dansı kursu araştırmasından sonra oradaki eğitmenlerin daha önceki çalışmalarını incelemelisiniz.

Birlikte çalışma günlerini ayarlayıp takvim oluşturduktan sonra sadece birkaç saatinizi ayırarak birkaç hafta içinde düğün dansınız için hazırsınız

Geriye eğlenmek ve eşsiz bir anı bırakmak kalıyor.